Skip to content

Olympus FSX100 BioNavigasyon Sistemi ile hücre içinde bir gezintiye ne dersiniz?

FSX100 ile sadece hücrenize odaklanın...

FSX100 size tek adımda canlı hücre içinde dolaşmayı vaad ediyor.

Yeni Olympus FSX100 Bio Navigasyon mikroskop sistemi, yüksek optik performansı ve kolay kullanımı ile spesifik ihtiyaçları karşılıyor. Bilgisayar kontrolü sayesinde konvansiyonel mikroskop kullanımındaki manuel operasyon ihtiyacını ortadan kaldırırken ileri fonksiyonel özellikleri ile kullanım kolaylığı sağlıyor ve işlem verimliliğini arttırıyor. Numune hareketi ve tüm mikroskop görüntüleme modları otomatik olarak kontrol edilebiliyor ve önceden seçilmiş bir görüntü tek bir mouse tıklaması ile tekrar çağrılabiliyor...

• Kolay ve basit kullanım

• Yüksek-performanslı otomatik fokuslama

• Belirlenen alanın kolayca seçilerek taranması

• Görüntü işleme özelliği

• Farklı fotoğraf çekimleri ve inceleme opsiyonları

 

BioNavigasyon Sistemi ile floresan ve faz kontrast mikroskop bir “click” uzağınızda…

 

Olmypus FSX100 bioNavigasyon sisteminin ileri optik teknolojisi, karanlık oda ihtiyacınızı ortadan kaldırırken, az yer kaplayacak tasarımı, laboratuvarınızda yer tasarrufu sağlıyor.

Kullanıcı Dostu Çalışma Özellikleri

İşlem Ara-yüzü

FSX100 işlem ara yüzü ile ilk kez mikroskop kullanan kişiler bile basit navigasyon talimatlarını takip ederek kolay bir görüntü çekimi sağlayabiliyor.

Otomatik Fokus

Olympus FSX100 BioNavigasyon sistemi, aydınlık alandan floresan gözlem modları arasındaki geçiş ile uyumlu, yüksek performansta otomatik fokus özelliği sunuyor. 

Mouse ile kontrol

FSX100 sistemi ile tüm işlemlerinizi, tek bir "click" ile yapabilir, mikroskop manipülasyonu yerine numunenin ekran üzerindeki görüntüsüne odaklanabilirsiniz.

Alan Tarama

Numunenin izlemek istediğiniz herhangi bir bölümü, tüm görüntü üzerinden kolayca seçilebiliyor. Böylece hızlı bir gözlem için istediğiniz bölüme ulaşabilirsiniz.

Navigasyon

Numunenin makro görüntüsü, ekranın sağ üst bölümünde gösteriliyor. Görüntü istenilen pozisyona tek bir tıklama ile büyütülerek taşınabiliyor.

Görüntülerin Üst Üste Çakıştırılması (Direct overlay)

Floresan kanalındaki çakıştırılmak istenen görüntü, tek bir click ile ekrandan kolayca görüntülenebiliyor. Böylece hızlı bir şekilde bindirilmiş görüntü alınabiliyor. 

Çekim Yardımcı Fonksiyonu

Gelişmiş özgün tasarımındaki farklı paket seçenekleri, resim çekimi sırasındaki çeşitli işlem basamaklarını tamamlamanıza yardımcı olur.

Görüntü İşleme

Poz, siyah dengesi, diğer çekim ve gözlem parametre çeşitleri, otomatik olarak gerçek zamanlı ayarlanabiliyor. Yüksek kaliteli görüntüler, tek bir tıklama ile elde edilebiliyor.

Kişisel Kullanıcı Tanımlı Ayarların ve Görüntülerin Tekrarlanması

PC işletim sistemine bağlandıktan sonra başlatılan FSX100 uygulamasında, kişisel kullanıcı tanımlı ayarlar, otomatik olarak yükleniyor. Ayrıca görüntü penceresi içerisinde yer alan ayar dosyası hatırlatma opsiyonu, tek bir click ile bir önceki ayarların tekrarlanmasına izin veriyor. 

İnceleme Modları

Laboratuvar ortamındaki faklı numunelerin gözlemleri için üç çeşit mikroskop inceleme modları mevcuttur.

Çekim Modları

Basit ayarda aynı basamakta yer alan farklı modlardaki görüntü, laboratuvar deneylerinde verimliliğin arttırılması için büyük katkı sağlıyor.

Görüntü İşlevi ve Ek Fonksiyonlar

Bilgisayara yüklendikten sonra kurulan standart yazılım programı, görüntüleme ve görüntü yakalamada kullanılıyor. Düzenlenmesi istenilen görüntü; fotoğraf görüntüsü, Scale-down görüntü, Thumbnail list ve ayrıntılı görüntü olarak dört farklı modda seçilebiliyor. Birçok renkte çekilen görüntüler kişisel kanallara eklenerek gösterilebiliyor.

Geri
ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri